فاجعه منا با برنامه‌ریزی قبلی بود

9 مهر 1394 ساعت 10:32

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هنگام تأسیس حکومت آل‌سعود یک جاسوس انگلیسی در خاطراتش عنوان کرده است که هدف ما تخریب کعبه و براندازی حج بود تا بتوانیم از این طریق اسلام را نابود کنیم، چراکه تا زمانی که اسلام است نمی‌توانیم در خاورمیانه نقش‌آفرینی کنیم.


آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عصر دیروز در دیدار با اعضای بسیج اصناف سراسر کشور در دفتر امام جمعه مشهد با اشاره به حادثه منا، اظهار کرد: حادثه منا یک جنایت بود که مزدور بودن آل‌سعود را بیش از پیش روشن کرد.

خطیب جمعه مشهد عنوان کرد: دشمن در حادثه منا با دادن پیامی به ما ثابت کرد تا براندازی اساس اسلام آن هم به قیمت براندازی تمام مسلمین ایستاده است.

وی، عمال آل‌سعود را مزدورانی جنایتکار خواند و عنوان کرد: هنگام تأسیس حکومت آل‌سعود یک جاسوس انگلیسی در خاطراتش عنوان کرده است که هدف ما تخریب کعبه و براندازی حج بود تا بتوانیم از این طریق اسلام را نابود کنیم، چراکه تا زمانی که اسلام است نمی‌توانیم در خاورمیانه نقش‌آفرینی کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه جنایت حج با برنامه‌ریزی اتفاق افتاده است، یادآور شد: همه‌ ساله حوادثی در مکه سبب کشته شدن حاجیان می‌شود و امسال نیز کشته شدن ۴ هزار حاجی نشان‌دهنده گام‌های استکبار برای نابودی اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تبیین کرد: بسیار واضح است که فاجعه منا عمدی بوده و هرکس این مسئله را انکار کند باید خود را به روانشناس نشان دهد.

وی، بسیج را یک جریان مرزبانی خاص عنوان کرد و افزود: بسیج بالای سر انقلاب ایستاده و انقلاب را از درون مردم مرزبانی می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: اینکه عده‌ای گمان می‌کنند همه چیز با توافق حل می‌شود و مشکلات کشور را به مسائل اقتصادی مرتبط کرده و مشکلات اقتصادی را نیز به سیاست خارجی گره می‌زنند، بدانند این توافق ابتدای سختی‌ و آغاز راه است.

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه نتیجه مذاکره این نیست که مشکلات حل شده، بلکه تمام مشکلات سرجایش است، گفت: ما نسبت به این موضوع اعتراضی نداریم که چرا اینگونه شد، چراکه مقام معظم رهبری اجازه مذاکره دادند و مکرراً گفتند من به مذاکره‌کنندگان اعتماد دارم، این دوستان امین رهبری بودند، ممکن است ما سربازان را جبهه بفرستیم و آنان در این جبهه یا شکست بخورند یا اسیر شوند و یا پیروز، اما اگر شکست خوردند یا اسیر شدند نمی‌توانیم به آنان بگوییم چرا شکست خوردید.

وی ادامه داد: یک عده در جبهه مذاکرات رفتند تا مشکلات را حل کنند، اما مشکلات حل نشد بلکه به آنها اضافه هم شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان توضیح داد: دشمن ایران اسلامی فقط آمریکا نیست، بلکه او سردمدار دشمنان ماست.


کد مطلب: 3909

آدرس مطلب: http://ehyaonline.ir/vdcc.xq1a2bqoola82.html

احیا
  http://ehyaonline.ir