زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات به گردشگران مذهبی فراهم نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۸
ایران زمین: فرماندار کاشمر با اظهار تأسف از اینکه زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات مطلوب به گردشگران مذهبی فراهم نیست، گفت: جهت جذب گردشگر مذهبی بیشتر نیازمند اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت هستیم.
زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات به گردشگران مذهبی فراهم نیست
ایران زمین: مهدی فروزان، فرماندار کاشمر، پنجم دی‌ماه در نخستین همایش استانی توسعه مدیریت شهری که در مجتمع فرهنگی ـ هنری سرو کاشمر برگزار شد، با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی جهت توسعه گردشگری مذهبی در کاشمر افزود: کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی خراسان رضوی از قابلیت‌های بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است لذا می‌طلبد گردشگری مذهبی به عنوان یکی از رایج‌ترین اشکال گردشگری در دنیا، در این شهرستان نیز مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار کاشمر با اشاره به موقعیت ویژه و خاص کاشمر به لحاظ گردشگری زیارت و حضور سالانه بیش از سه میلیون زائر و مسافر در این شهرستان گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان و برنامه‌ریزی متناسب با شرایط اجتماعی و فرهنگی شهرستان برای ارتقای سطح خدمات‌دهی به زائران ضروری است.

وی ادامه داد: جاذبه‌های مذهبی، زیارتگاه‌ها و اماکن مقدس هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می‌کنند که تأسیسات اقامتی و پذیرایی از مهم‌ترین زیربناها و ضروریات در بحث گردشگری مذهبی محسوب می‌شود بنابراین با توجه به کمبودهای موجود در شهرستان در این بخش با جذب سرمایه‌گذاران به دنبال ایجاد اماکن اقامتی ارزان قیمت در راستای افزایش ماندگاری مسافران و زائران را فراهم کنیم.

فروزان با اشاره به نقش تأثیرگذار مشارکت‌های مردمی در رسیدن به توسعه پایدار یادآور شد: توسعه شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه‌‌های توسعه ملی به شمار می‌رود که از طریق مدیریت یکپارچه و مشارکتی شهری محقق می‌شود.

فرماندار کاشمر با اظهار تأسف از اینکه زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات مطلوب به گردشگران مذهبی فراهم نیست، گفت: جهت جذب گردشگر مذهبی بیشتر نیازمند اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت هستیم.

جعفر سلیمانی، شهردار کاشمر نیز در این مراسم با بیان این که ارتقای سطح مشارکت مردم در حوزه مدیریت شهری باعث می شود فعالان حوزه شهری از آن بهره ببرند، مشارکت مردمی را حلقه مفقوده در عرصه مدیریت شهری دانست و گفت: همسویی، همفکری، هم اندیشی و مشارکت بیشتر مردم در عرصه شهرها می تواند فاصله‌ها را کمتر کرده تا آرزوها و آرمان‌های نه‌چندان دست‌نیافتنی در عرصه مدیریت شهری محقق شود.

در ادامه مهندس علوی، مدیرکل دفتر امور شهری و شورای اسلامی خراسان رضوی مبارزه با فساد در مدیریت شهری را ضروری دانست و افزود: استفاده از علم در مدیریت شهری و شهر سازی به تنهایی امکان پذیر نیست و نباید از طرح های اماده که فقط برای کتابخانه ها و دانشجویان مناسب است استفاده کنیم و از مسائل اجتماعی و بومی نباید غافل شویم.

علوی با تاکید براینکه سپردن فعالیت ها به خود مردم موجب شکوفایی و رشد بیشتر شهر می شود، عنوان کرد: در نظام خدمت رسانی به مردم چهار امر تسهیل، تکریم، تسریع و اعتماد باید مد نظر باشد.

وی مبارزه با فساد را در امور شهری مهم دانست و اظهار کرد: با ایجاد زیرساختهای لازم شهری می توانید جلوی بسیاری از سودجویانی که به هرطریقی برای منافع خود موجب گرفتاری برای مردم و شهرداری ها می شوند را گرفت.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به معماری ایرانی، اسلامی در ساخت وسازها افزود: با غفلت از آداب و آیین محلی و بومی اسلامی شهرها به سمت نهاده های غربی رفته و این امر عدالت و رعایت حقوق شهروندی را ازبین برده است.

یادآور می شود، نخستین همایش استانی توسعه مدیریت شهری با حضور جمعی از مسئولان، ۶۰ شهردار از شهرهای خراسان رضوی، کارشناسان شهرداری، فرمانداران، بخشداران، اعضای شورای اسلامی شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن در مجتمع فرهنگی ـ هنری سرو کاشمر برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1991
مرجع : ایکنا