اما و اگرهای تحصیل رایگان حافظان و قاریان/.ایرادات شورای نگهبان و تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۳
قرآن: به‌دنبال بازگشت طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از سوی شورای نگهبان به مجلس، ظاهرا در بررسی مجدد طرح در کمیسیون برنامه و بودجه، ماده مربوط به تحصیل رایگان حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری حذف شده است.
اما و اگرهای تحصیل رایگان حافظان و قاریان/.ایرادات شورای نگهبان و تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه
قرآن: طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت چندی پیش از سوی شورای نگهبان به مجلس عودت داده شد.

بنا به گفته لاله افتخاری، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی، این شورا به ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران، رزمندگان، حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری ایراداتی گرفته است و متأسفانه در بررسی مجدد طرح در کمیسیون برنامه و بودجه، این ماده حذف شده است.

افتخاری با اشاره به جلسه صبح امروز، شنبه ۴ بهمن‌ماه، کمیته پایش فراکسیون قرآن، افزود: در این جلسه این موضوع مطرح و قرار شد پیگیر دلایل این اقدام باشیم؛ چرا که کمیسیون برنامه و بودجه بدون هماهنگی با فراکسیون این ماده را حذف کرده است.

یادآور می‌شود، در جلسه سه‌شنبه ۱۱ آذرماه مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، موضوع تحصیل ایثارگران، رزمندگان، حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری(ماده الحاقی ۲۷) پرداختند که با ۱۳۸ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

براساس این ماده تحصیل ایثارگران، رزمندگان، حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری و مشمولان بند(ک) ماده(۲۰) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی رایگان است. هزینه‌های مربوط به دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های علمی ـ کاربردی و دوره‌های شبانه و همچنین مراکز آموزشی و پژوهشی غیر دولتی از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای هر نیم‌سال تحصیلی از محل اعتبارات پیش‌بینی شده در قانون بودجه سنواتی پرداخت می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2503