ناصحی خبر داد:
انتخاب بهترین معماری «تهران سرای قرآن»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
گروه جامعه: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای ایجاد تهران سرای قرآن کارشناسان و مهندسان متعددی به مالزی، مصر، عربستان اعزام شدند، اظهار کرد: طراحی این مرکز باید سرآمد مراکز قرآنی دنیا شود.
انتخاب بهترین معماری «تهران سرای قرآن»
قرآن: حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالمقیم ناصحی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به اینکه این کمیسیون، شهرداری تهران را به اجرای برنامه‌های دینی و قرآنی نیز ملزم کرده است، گفت: در راستای فعالیت‌های فرهنگی و دینی بودجه و اعتبار ویژه‌ای در این کمیسیون تصویب شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری از سوی شورای اسلامی شهر تهران موظف شده است که یک اداره خاص را به فعالیت‌های دینی و قرآنی اختصاص دهد گفت: مرکز فعالیت‌های دینی شهر تهران در همین راستا تعریف شده است.

حجت‌الاسلام ناصحی برگزاری مسابقات قرآن در سطح مناطق شهرداری تهران را از دیگر فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته از سوی این نهاد شهری برشمرد و گفت: جشنواره شمسه نیز طی سال‌های گذشته مباحث دینی، قرآنی و اخلاقی را به خوبی در سطح محلات پیگیری کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ایجاد تهران سرای قرآن نیز در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ملزم است هر چه سریعتر عملیات ساخت این پروژه را آغاز کنند.

وی ادامه داد: برای ایجاد تهران سرای قرآن کارشناسان و مهندسان متعددی به مالزی، مصر، عربستان اعزام شدند تا از بناهای قرآنی بازدید کنند و با طراحی خود این مرکز سرآمد مراکز قرآنی دنیا شود.

حجت‌الاسلام ناصحی از اختصاص زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در وردآورد تهران به عنوان «شهر قرآن» خبر داد و گفت: این مکان محلی برای دعوت از قرا، حفاظ و اجرای برنامه‌ها و مسابقات دینی و قرآنی شده است که البته کار ساخت آن هنوز تکمیل نشده است.

وی مساجد محلات را محلی برای برپایی فعالیت‌های دینی و قرآنی دانست و گفت: امروز شهروندان می‌توانند با مراجعه به مساجد محلات از خدمات آموزشی دینی و قرآنی بهره‌مند شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2378
مرجع : ایکنا