اقدام جالب مسلمانان انگلیسی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۱
جهان: شورای مسلمانان انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد تصمیم دارد روز یکشنبه درهای برخی از مساجد را به روی عموم باز کند.
جهان: شورای مسلمانان انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد تصمیم دارد روز یکشنبه درهای برخی از مساجد را به روی عموم باز کند.

شورای مسلمانان انگلیس بعد از تهدیدهای حملات تروریستی در اقدامی بی سابقه به منظور اطمینان دادن به شهروندان انگلیسی این تصمیم را اتخاذ کرده است.

شورای مسلمانان انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد اعضای جامعه مسلمانان انگلیس از بازدید کنندگان از این مساجد پذیرایی خواهند کرد و به سوالاتی که بازدید کنندگان درباره مسلمانان و اسلام مطرح کنند پاسخ خواهند داد.

یکی از سخنگویان شورای مسلمانان انگلیس در تماسی تلفنی اعلام کرد این روز که به نام «از مسجد من بازدید کن» نامگذاری شده است، نخستین اقدام در نوع خود است.

این بیانیه تصریح کرد این اقدام ابتکار ملی مسلمانان است برای دراز کردن دست دوستی به طرف هموطنان انگلیسی بعد تنش هایی که در ارتباط با تروریسم روی داد.

این منبع همچنین خاطر نشان کرد « مساجد در این روز شیرینی و چای توزیع خواهند کرد ».

این ابتکار سه هفته بعد از حملات تروریستی در پاریس انجام می شود که در جریان آن ۱۷ نفر از جمله عاملان حملات کشته شدند و گروه های تندرو اسلامی مسئولیت آن حملات را به عهده گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، به دنبال این رویدادها دولت انگلیس با فرستادن نامه به حدود هزار مسجد در انگلیس ائمه جماعات این مساجد را دعوت کرده بود توضیح دهند و اثبات کنند چگونه ایمان به اسلام می تواند بخشی از هویت انگلیسی شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2577
مرجع : ایکنا