الازهر با اکران فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» مخالفت کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۲
با وجود اذعان مجید مجیدی به عدم نمایش چهره پیامبر(ص) در فیلم محمد رسول‌الله(ص)، الازهر دلیل مخالفت خود با اکران این فیلم را نمایش چهره آن حضرت و شنیده‌شدن صدای شخصیت پیامبر در آن عنوان کرد.
الازهر با اکران فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» مخالفت کرد
به نقل از وب‌سایت رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه(TRT)، فیلم محمد رسول‌الله(ص)، ساخته مجید مجیدی در چند شهر ایران به نمایش درآمد.

به گفته همایون خزاعی‌فر، مدیر فروش موسسه نور تابان که پخش فیلم را انجام می‌دهد، استقبال مخاطبین از فیلم بی‌نظیر بوده و پیش فروش بلیت بعدازظهر و شب به اتمام رسیده است. همچنین فیلم به جز تهران در ۱۱ شهر دیگر نیز نمایش داده می‌شود.

اما روحانیون الازهر که مهم‌ترین مراکز دینی مسلمانان سنی در مصر است، از این فیلم انتقاد کرده و خواهان ممنوعیت نمایش آن شده‌اند.

دلیل مخالفت الازهر با اکران این فیلم، نمایش چهره پیامبر اسلام و شنیده‌شدن صدای شخصیت پیامبر در آن عنوان شده است.

سازندگان فیلم با رد این انتقادها، اعلام کردند که فیلم با نظر مثبت رهبران مذهبی و روحانیون بلندمرتبه شیعه در ایران ساخته شده است.

مجید مجیدی، کارگردان فیلم در این باره گفت: فضاسازی هایی که توسط برخی کشورهای عربی و به ویژه الازهر به وجود آمده ناشی از قضاوت زودهنگام است چون آنان اصلا فیلم را ندیده بودند. ما بارها به آنها اعلام کردیم که چهره پیامبر اسلام به نمایش درنیامده؛ اما آنها به دنبال حاشیه سازی و تهییج بودند و این ماجرا را ادامه دادند.

گفتنی است در این فیلم تنها نماهایی سایه‌ای از پیامبر و یا پیکرش پشت به دوربین دیده می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3800