روایت زندگی حجت الاسلام شیخ عباسعلی اسلامی
کتاب اسلامی
مهدی شریفی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
فرهنگ/کتاب- احیا: «کتاب اسلامی» سعی می‌‌کند زندگی شیخ عباسعلی اسلامی را برای مخاطبانش با کمترین فاصله روایت کند. چنین روایتی از شخصیت‌های مذهبی برای اولین بار رخ می‌دهد.
فرهنگ/ کتاب- احیا: روز‌های سخت از راه رسید. درآمدی که برای زندگی در عراق کافی نبود، ضعف شدید چشم، منع پزشکان از مطالعه و بی‌قراری همسر به خاطر سال‌ها دوری از وطن. از نجف به کربلا رفت و پس از یک سال به سامرا. فیاده‌ای نداشت و مشکلات روز به رو بیشتر می‌شد. همین روز‌ها بود که همسرش درخواست طلاق کرد و از او جدا شد. جدای همسر تحمل سختی‌ها را سخت‌تر کرد. آیت‌الله سید ابولحسن اصفهانی که از اوضاع او باخبر شد احضارش کرد به نجف و گفت:«مصلحت این است که به ایران برگردی و آن جا تحصیل را ادامه بدهی.»
امر آیت‌الله لازم الاجرا بود.

برگشت ایران. سال هزار و سی‌صد و ده شمسی.

«کتاب اسلامی» روایت زندگی شیخ عباسعلی اسلامی است. با روایت‌های کوتاه و داستان‌های مینی‌مال. البته کتاب با یک مقدمه شروع می‌شود. مقدمه‌ای که فاصله‌‌ی روایت‌های داخل کتاب را با مخاطب امروز کمتر و کمتر می‌کند. یا دست کم چنین قصدی دارد. مخاطب را به اتمسفری می‌برد که حجت الاسلام اسلامی در آن زیست می‌کرد. در آن اتمسفر با مردم نشست و برخاست داشت و نسبت به موقعیت‌ها و واکنش نشان می‌داد.

شاید نقطه قوت مجموعه «صاحبدلان» که محسن حسام مظاهری دبیر آن است به همین مقدمه‌هایش باشد. «کتاب اسلامی» سومین کتاب از مجموعه، به قلم مهدی شریفی منتشر شده.

این مجموعه به همت انتشارات خیمه منتشر می‌شود.

«کتاب اسلامی» ۵۵۰۰ تومان قیمت خورده است.