پیام رئیس جمهور در پی قتل سه دانشجوی مسلمان در آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۰
جهان-احیا: دکتر روحانی ضمن محکومیت ترور سه جوان دانشجوی مسلمان در آمریکا، با ابراز تسلیت به خانواده قربانیان این جنایت، جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاد‌اندیشان تصریح کرد: انتظار است که مسئولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند.
جهان-احیا: متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جنایت وحشیانه (مبهوت کننده) ترور سه جوان دانشجوی مسلمان در ایالات متحده آمریکا، جلوه‌ای دیگر از خطر جدی گسترش خشونت و افراطی‌گری در زمان ما است.

گزارش‌های اولیه، از آن جهت که انگیزه جنایت را تنفر ضد دینی و اسلام‌ستیزی نشان می‌دهد بسیار نگران‌کننده است.
خشونت و تعرض به جان و کرامت انسانی، چه با سوء استفاده از نام دین و چه در تعرض و حمله به دین، در تعارض با بنیادی‌ترین اصول اخلاقی و آموزه‌های ادیان الهی است.

آنها که بذر نفرت به ادیان و اسلام‌هراسی می کارند، خواسته یا ناخواسته، خشونت در جامعه درو می‌کنند.
زمان آن رسیده است که حرکت جهانی در مقابله با خشونت و ریشه‌های فرهنگی دین‌ستیزی و جرایم مبتنی بر نفرت، با مشارکت همه اندیشمندان، هنرمندان، عالمان دین، جامعه مدنی و دولت‌ها آغاز شود و جامعه جهانی در قرن بیست و یکم را از این شر‌مساری برهاند.

اینجانب با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان این جنایت، جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاداندیشان و حامیان حقوق انسان‌ها، انتظار دارم که مسئولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند.

حسن روحانی
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2776
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری