رئیس دانشگاه تبریز مطرح کرد
رتبه بیست و دوم دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های جهان اسلام -
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵
ایران زمین: رئیس دانشگاه تبریز گفت: گفت: دانشگاه تبریز، بر اساس آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، در بین بیش از 320 دانشگاه جهان اسلام، رتبه 22 و در بین دانشگاه‌های داخلی حائز رتبه 9 شده است.
رتبه بیست و دوم دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های جهان اسلام -
ایران زمین: محمدرضا پورمحمدی در نشست شورای دانشگاه تبریز که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور برگزار شد، تمام پیشرفت‌های علمی دانشگاه‌ها را از برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برشمرد و اظهار داشت: با نگاهی گذرا به وضعیت علم در دانشگاه‌ها می‌توان به خوبی دریافت که در تمام زمینه‌های علمی، پیشرفت بسیار چشمگیری داشته‌ایم.

وی افزود: دانشگاه تبریز، همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور، در علوم مختلف پیش رو بوده است؛ به طوری که دانشگاه تبریز، بر اساس آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، در بین بیش از ۳۲۰ دانشگاه جهان اسلام، رتبه ۲۲ و در بین دانشگاه‌های داخلی حائز رتبه ۹ شده است.

پورمحمدی اضافه کرد: دانشگاه تبریز در حوزه علوم پایه نیز در بین دانشگاه‌های جهان اسلام رتبه ۲۵ و در بین دانشگاه‌های داخلی رتبه ۹ را به دست آورده و در حوزه کشاورزی نیز، رتبه ۲۴ در بین دانشگاه‌های جهان اسلام و رتبه ۵ را در بین دانشگاه‌های داخل کشور کسب کرده است.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به همسایگی این استان با چند کشور و ارتباط گسترده بین‌المللی اساتید دانشگاه افزود: ما سعی داریم تا دانشگاه تبریز را به عنوان دانشگاه بین‌المللی مطرح کنیم که با توجه به قدیمی بودن آزمایشگاه‌ها و ساختمان‌ها، توجه ویژه به دانشگاه‌های بزرگ کشور از جمله دانشگاه تبریز ضروری است.

رئیس دانشگاه تبریز گفت: ما اعتقاد داریم که دانشگاه را باید متحول کرد و همواره به سمت پیشرفت حرکت کرد؛ که این امر با تامین امکانات لازم تحقق پیدا خواهد کرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز نیز در این نشست، خواستار تسهیل مسائل اداری جذب دانشجویان خارجی شد و مساعدت جهت اعزام دانشجویان تحصیلات تکمیلی، به ویژه دوره‌های دکتری به فرصت‌های مطالعاتی خارجی شد.

علی حسین‌زاده دلیر، معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز نیز در این مراسم؛ توجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اختصاص ردیف‌های استخدامی هیئت علمی را ضروری بیان کرد و گفت: تلاش برای رفع بعضی از خلاءهای قانونی در تفسیر آیین‌نامه‌ها و قوانین ضروری است.

مدیر امور فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه تبریز نیز در ادامه این نشست به ارائه گزارشی از پروژه‌های عمرانی در دست اجرا پرداخت و گفت: کل این پروژه‌ها مجموعا ۸۰ هزار متر مربع هستند که از جمله اینها می‌توان به سردرب، سالن ورزشی چند منظوره، توسعه دانشکده عمران و مرکز تحقیقات زلزله، سلف سرویس مرکزی دانشگاه، پروژه سردرب ورودی افلاک نما و یادمان شهدای گمنام، اشاره کرد.

جمشید اسماعیلی در خصوص افتتاح پروژه سردرب افزود: سردرب دانشگاه متشکل از چند نماد اسلامی و ایرانی است که سعی شده تا یادآور آرم دانشگاه تبریز، نماد پرواز و کتاب باشد.

وی، با بیان اینکه پروژه‌های دانشکده دامپزشکی، دانشکده فنی و مهندسی مرند، دانشکده کشاورزی اهر، خوابگاه دانشجویی داخل دانشگاه و خوابگاه دانشجویی سایت خلعت پوشان از دیگر طرح‌های در دست اجرای این دانشگاه است که با درصدهای مختلف پیشرفت در سال ۱۳۹۴ به پایان خواهد رسید، تصریح کرد: احداث دانشکده ادبیات، دانشکده فنی و مهندسی میانه، احداث و تجهیز مرکز تحصیلات تکمیلی دانشکده مکانیک از دیگر پروژه‌های عمرانی در دست اجرا است که در سال ۱۳۹۵ به اتمام می‌رسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2659