دولت استرالیا مسلمانان این کشور را به سلب تابعیت تهدید کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۷
دولت استرالیا به بهانه گرایش عده ای از مسلمانان این کشور به داعش، سازمان های اسلامی را به انحلال و سلب تابعیت از مسلمانان تهدید کرد
دولت استرالیا مسلمانان این کشور را به سلب تابعیت تهدید کرد
ده ها تن از رهبران مسلمان استرالیا اقدام نخست وزیر این کشور در تهدید مفتی اعظم وجامعه مسلمانان استرالیا به دلیل انتقادات علیه دولت را محکوم کردند.

در این راستا ۶۴ سازمان و ۴۲ تن از رهبران گروه های اسلامی استرالیا با امضای بیانیه مشترکی، به تهدیدات علیه ابراهیم ابو محمد بالاترین مقام اسلامی استرالیا به جرم مخالفت با سیاست های تونی ابوت اعتراض کردند.

این تهدیدات که شامل سلب تابعیت اتباع استرالیایی با ملیت دوگانه است در پی عضویت یک دانشجوی استرالیایی در گروه تروریستی داعش صورت گرفت.

ابراهیم ابومحمد، رهبر جامعه اسلامی استرالیا گفت که ممنوعیت فعالیت کانون های اسلامی اشتباهی سیاسی خواهد بود.

این اقدامات تحریک آمیز علیه جامعه اسلامی استرالیا در حالی انجام می شود که اسلام هراسی و آزار و اذیت مسلمانان به شدت افزایش یافته است.

در بیانیه مسلمانان استرالیا آمده است: جامعه اسلامی استرالیا، برخورد های ناشایست پلیس را با مسلمانان طبق قوانون مصوب جدید محکوم می کند. قوانین مصوب در اواخر سال ۲۰۱۴ برای توجیه حملات به خانه های مسلمانان استفاده می شود و چون در اکثر موارد هیچ جرمی انجام نشده است موجب ناراحتی و تنش در رسانه ها و جامعه گردیده است. این قوانین همچنین واکنش های زیان بار و رنج آوری را برای مسلمانان به ویژه زنان و کودکان ایجاد کرده است.

یکی از مسؤولین رسانه ای جامعه اسلامی استرالیا گفت: ما روش ها، جنایات و ادعای خلافت داعش را محکوم می‌کنیم. برای عدم حمایت از داعش دیگر چه چیزی باید بگوییم؟

وی افزود: تهدید به تعطیلی حزب التوحید (یکی از احزاب اسلامی استرالیا) مضحک است. چون این سازمان یک سازمان اعتقادی بوده و در استرالیا تعطیلی سازمانی بخاطر اعتقاداتش بسیار عجیب است. تصمیم برای بسیج همه منابع دولتی در جهت ممنوعیت ابراز عقیده گروهی که همین حالا هم از حقوق خود محروم شده است، کار شجاعانه ای نیست.

لازم به ذکر است که گروگانگیری یک روحانی نمای ایرانی دراسترالیا که به تازگی به وهابیت گرویده بود اسلام ستیزی مقامات استرالیا را تشدید کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2857