آیت‌الله نمازی:
اختتامیه همایش تشکل‌های سازمان اسلامی دانشجویان ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
ایران زمین: نماینده ولی‌فقیه در کاشان با بیان این که در مدیریت جدید دانشگاه یک پویایی و جهش اتفاق افتاده است، گفت: تمدن های مختلف بشری از دین تغذیه می شوند.
اختتامیه همایش تشکل‌های سازمان اسلامی دانشجویان ایران
ایران زمین: مراسم اختتامیه همایش بزرگ سه روزه تشکل‌های سازمان اسلامی دانشجویان ایران(سادا) صبح امروز پنجم دی ماه در سالن اجتماعات هتل ارس مشهد برگزار شد.

آیت الله نمازی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان در این مراسم اظهار داشت: در مدیریت جدید دانشگاه یک پویایی و جهش اتفاق افتاده که شبانه روز زحمت می‌کشند و در دانشگاه آزاد به فعالیت می‌پردازند.

وی بااشاره به این که ابتدا باید از امام امت یاد کنیم که مدافع دانشگاه آزاد اسلامی بودند، خاطرنشان کرد: خدا را شاکر هستم که به بهانه حضور در جمع دانشجویان به مشهد آمده‌ام.

آیت الله نمازی در ادامه به بیان توصیه هایی در راستای فعالیت تشکل ها در دانشگاه ها پرداخت و اظهار داشت: دین دریایی است که تمدن‌های مختلف بشری را تغذیه می‌کند که متاسفانه امروزه ما را از آن جدا کرده‌اند به طوری که به صورت گذرا از تولد مسیح که یکی از پیامبران است، عبورمی شود.

قدمیاری، مشاور رییس دانشگاه نیز درادامه با بیان این که اتحادیه تشکل‌های اسلامی، سازمان دانشجویان و مجمع تشکل‌های اسلامی سه اتحادیه بزرگ دانشگاه آزاد هستند، گفت: هر یک از این تشکل‌ها با مشی خود به فعالیت می‌پردازند.

تشکل‌های دانشجویی دستاویز احزاب نشوند

مدیر کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بیان این که یکی از رویکردهای دانشگاه تشکل‌ها فرهنگی است، تاکید کرد: نگذاریم تشکل‌های دانشجویی دستاویز احزاب شوند.

قدمیاری تاکید کرد: همه بزرگان دانشگاه آزاد متفق القول از تشکل‌های دانشجویی حمایت می‌کنند و رهنمودهای آنان در بدنه باید تسری یابد.

مشاور رییس دانشگاه آزاد با بیان این که سازماندهی دبیرخانه یکی دیگر از اقدامات مناسبی است که انجام شده است، بیان داشت: همچنین بخشنامه شفافیت مالی و بودجه‌ای برای نخستین بار نگاشته شده که این بخشنامه نبود و مشخص نبود که بودجه تشکل‌ها به چه صورت تنظیم و پرداخت می‌شود؛ اما در حال حاضر با ایجاد این بخشنامه وضعیت بودجه تشکل‌ها مشخص شده است.

بنابراین گزارش؛ درهمایش کشوری تشکل‌های عضو سازمان اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه‌های آزاد حدود ۱۷۰ خواهر و برادر از اعضای این تشکل حضور یافته‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1993
مرجع : خبرگزاری رسا