در شبکه مورد حمایت سعودی‌ها صورت گرفت؛
واکنش نوری‌زاده به اقدام «شارلی ابدو»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
جهان - احیا:در پی انتشار کاریکاتور موهن مجله فرانسوی «شارلی ابدو» نسبت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص)، مسلمانان در نقاط مختلف جهان اعتراض خود را نسبت به این اهانت اعلام کردند.
جهان-احیا: همدردی پیروان دیگر ادیان با مسلمانان جهان و محکومیت اهانت به مقدسات، پیام رسای وجدان‎های بیداری بود که مرزبندی آزادی بیان و توهین به باورهای دینی را خواستار بودند.

همزمان با موج اعتراض‌ها در سراسر جهان، شبکه‌های مختلف خبری نیز (با هر انگیزه‌ای) از انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام خودداری کردند. در این خصوص شبکه امریکایی "سی‌ان‌ان" (CNN) روز چهارشنبه اعلام کرد که شماره جدید مجله فرانسوی «شارلی ابدو» با تصویر کاریکاتور پیامبر اسلام(ص) را پوشش نخواهد داد؛ زیرا پخش چنین تصاویر طنزآمیزی علیه پیغمبر مسلمانان، مخالف سیاست کلی CNN است.

به دنبال آن، برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر جهان نیز اعلام کردند که از نشر یا پوشش نسخه جدید این مجله خودداری خواهند کرد.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» (AP) و روزنامه‌های «واشنگتن پست» (WashingtonPost)، «نیویورک تایمز» (NewyorkTimes) و نشریه «هافینگتون پست» (HuffingtonPost) و همچنین شبکه‌های تلویزیونی «ان‎بی‎سی» (NBC) و «ای‌بی‌سی» (ABC) نیز اعلام کردند که از نشر تصاویر تحریک‌آمیز، از جمله کاریکاتورهای توهین‌آمیز به پیامبر اسلام(ص) خودداری خواهند کرد.

در این میان شبکه  فارسی زبان «ایران فردا» که توسط «علیرضا نوری‌زاده» مدیریت می شود، به حمایت از مجله فرانسوی پرداخت.

علیرضا نوری زاده در خصوص انتشار این کاریکاتور موهن گفت: «مجله شارلی ابدو در شماره جدید خودش یک کار بسیار جالب و زیبایی کرده است! این مجله با انتشار عکسی که می گویند پیامبر اسلام است، می‌خواهد ثابت کند که پیامبر هم دلسوز کشته شدگان مجله است.»

وی در ادامه با نشان دادن تصویر این کاریکاتور موهن و تعریف و تمجید بسیار از عاملان آن تصریح کرد: «چرا باید انتشار اینگونه کاریکاتورها محکوم شود؟ این‌ها کاری نکردند؛ کارمندان شارلی ابدو فقط می‌خواستند بگویند قلم ارزش دارد.»[!]
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2399