نشنال پست گزارش داد:
نسخه داعش برای کتابهای غیر مذهبی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۷
جهان: نیروهای داعش در هنگام غارت کتابخانه به مسئولین آن اعلام کردند که ما اجازه نخواهیم داد مطالب کفرآمیز در کتابخانه شهر باقی بماند و همه آنها را به آتش خواهیم کشید.
نسخه داعش برای کتابهای غیر مذهبی
جهان: داعش در موصل کتاب های غیر مذهبی کتابخانه این شهر را به آتش کشید.

نیروهای نظامی داعش حدود دو ماه پیش با حضور در کتابخانه مرکزی شهر موصل، اکثر کتاب های غیر مذهبی این کتابخانه را از آن خارج کردند و همراه خود بردند. حدود دو هزار کتاب در زمینه های مختلف فلسفی، فرهنگی و علوم تجربی جز کتاب هایی بودند که اعضای داعش آنها را توقیف کردند.

حاضرین در محل اعلام کردند که نیروهای داعش با شکستن قفل مخازن تاریخی کتابخانه، اقدام به غارت کتابهای آن کردند و به غیر از کتاب های مذهبی، سایر کتاب ها از جمله کتاب های کودکان را همراه خود بردند. در این بین برخی از کتاب هایی که دارای قدمت تاریخ بودند به همراه اسناد چند صد ساله تاریخی نیز مورد غارت قرار گرفتند.

داعش در هنگام غارت کتابخانه به کسانی که مسئولین کتابخانه بودند اعلام کردند که ما اجازه نخواهیم داد مطالب کفرآمیز در کتابخانه شهر باقی بماند و همه آنها را به آتش خواهیم کشید.

داعش در روزهای گذشته به سراغ سایر کتابخانه های شهر از جمله کتابخانه دانشگاه رفته و کتاب های آنجا را نیز به آتش کشانده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2623
مرجع : ÷ایگاه خبری جام نیوز به نقل از نشنال پست (nationalpost)