امام جمعه موقت شیراز چه گفت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۰
ایرازن زمین: امام جمعه موقت شیراز گفت: در گوشه و کنار شهر شیراز از سوی سنی های بومی و غیر بومی، براساس تفکر وهابیت جلساتی برگزار میشود که برگزاری این جلسات زنگ خطری هست که باید به آن توجه کرد.
امام جمعه موقت شیراز چه گفت
ایران زمین: حجت الاسلام سید ابوالفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز در جمع روحانیون مجمع روحانیت فارس که امروز ۱۱ دی برگزار شد، افزود: این جلسات از سوی وهابیون حتی در شهر شیراز نیز برگزار می شود که معمولا در حاشیه های شهر و جاهای مختلف و براساس تفکر وهابیت صورت می گیرد به صورتی که در بعضی از جلسات کشتن شیعه را یک عبادت و یک فضیلت بیان می کنند.

وی تجمع وهابیون را زنگ خطری دانست و گفت: تمام مسؤولان و جامعه روحانیت باید از اعمال وهابیون آگاه و آنها را زیر نظر داشته باشند زیرا خطری نهفته است که باید به آن توجه کرد.

امام جمعه موقت شیراز به روابط شیعیان و سنی ها اشاره کرد و افزود: در ارتباط با برادران اهل سنت به این واقعیت می رسیم که این عزیزان ارادت خاصی به امامان شیعیان دارند و حتی برای آنها در روز شهادتشان گریه می کنند.

حجت الاسلام اردکانی به فرقه های ضاله سلفی و وهابی اشاره کرد و گفت: در بخشی از فارس طلبه های آنان به عربستان می روند و در آنجا به دین وهابیت پیوسته و برمی گردند.

وی تاکید کرد: این طلبه ها پس از بازگشت از عربستان اقدام به ایجاد شبهه در افکار شیعه و اهل سنت می کنند و این به جایی رسیده است که در این منطقه از فارس حدیث ثقلین را به دیوار نصب کرده اند.

امام جمعه موقت شیراز با بیان این مطلب که باید بین وهابیت و ثقفیان و اهل سنت تفاوت قائل بود، گفت: باید تلاش شود که بین وهابیت و اهل سنت جداسازی صورت بگیرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: شیعیان با اهل سنت هیچ مشکلی نداشته و ندارند ولی وهابیت را به عنوان یک فرقه خطرناک مانند بهاییت می دانند چرا که هر دوی آنها دوروی یک سکه هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2119
مرجع : خبرگزاری رسا