«جامعه‌شناسی تحریفات عاشورا» به چاپ پنجم رسید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
کتاب «جامعه‌شناسی تحریفات عاشورا» اثر سید عبدالحمید ضیائی در ماه محرم امسال به چاپ پنجم رسید. این اثر نگرشی انتقادی و آسیب‌شناسانه به روضه‌ها، مقاتل و ادبیات منظوم دارد.
«جامعه‌شناسی تحریفات عاشورا» به چاپ پنجم رسید
رضا حاجي‌آبادي مدیر انتشارات «هزاره ققنوس» گفت: کتاب «جامعه‌شناسی تحریفات عاشورا» که نگرشی انتقادی و آسیب‌شناسانه به روضه‌ها، مقاتل و ادبیات منظوم دارد و با نگاهی علمی و جامعه‌شناسانه، دلایل ورود تحریفات به حادثه عاشورا را بررسی می‌کند، امسال از سوی هزاره ققنوس به چاپ پنجم رسیده است.

وی ادامه داد: مولف این اثر در دو بخش، جامعه‌شناسی تحریفات عاشورایی و ادبیات عاشورایی را نقد و بررسی می‌کند. این اثر یکی از کتاب‌های پرفروش ماست و با وجود این که تاکنون از سوی هیچ دستگاه دولتی خریداری نشده اما مخاطبان عام را به خود جذب کرده است.

به گفته حاجي‌آبادي، سید عبدالحمید ضیائی در ویراست سوم کتاب، ۱۰۰ صفحه را بازنگری کرده اما در ویراست چهارم به پنجم آن تغییری رخ نداده است.

مدیر انتشارات هزاره ققنوس اظهار کرد: درخواستی از سوی یکی از ادارات دولتی برای چاپ ششم کتاب داشته‌ایم که در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات، کار چاپ ششم کتاب آغاز خواهد شد.

عبدالحمید ضیایی در کتاب جامعه شناسی تحریفات عاشورا تلاش دارد به مسائلی پاسخ دهد همچون منابع و مقاتل واقعه عاشورا کدام‌اند؟، آیا اساساً امام حسین (ع) همسری به نام شهربانو داشته است؟ و کدام یک از حوادث و وقایعی که نقالان از عاشورا روایت می‌کنند اعتبار بیشتری دارد؟

انتشارات هزاره ققنوس، پنجمین چاپ کتاب «جامعه‌شناسی تحریفات عاشورا» اثر سید عبدالحمید ضیایی را با شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه به بهای ۱۲۵ هزار ریال منتشر کرده است
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1850
مرجع : ایکنا