مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری:
مکانیسم مشخص و برنامه متمرکزی برای گردشگران مذهبی وجود ندارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۹
ایران زمین:‌مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران معتقد است با توجه به نزدیک به ۱۰ هزار مکان مذهبی مقدس در کشورمان، سالانه مواجه با حجم فراوانی از سفرهای مذهبی و زیارتی هستیم ولی هنوز ساماندهی و مکانیسم متمرکز و متولی مشخصی جهت مدیریت این وضعیت، حتی در شهرهای مهمی چون مشهد و قم نداریم. -
مکانیسم مشخص و برنامه متمرکزی برای گردشگران مذهبی وجود ندارد
ایران زمین: غلامحسین حسینی اظهار داشت: با وجود قریب به ۱۰ هزار مکان مذهبی مقدس در کشورمان، سالانه مواجه با حجم فراوانی از سفرهای مذهبی و زیارتی هستیم که هم در داخل و هم از خارج کشور مورد استقبال فراوان قرار می گیرد، ولی علیرغم این آمار خیره کننده هنوز ساماندهی و مکانیسم متمرکز و متولی مشخصی جهت مدیریت این وضعیت، حتی در شهرهای مهمی چون مشهد و قم نداریم.

وی با اشاره به جایگاه ویژه سفر و زیارت اماکن مقدس و متبرکه در دین اسلام، گفت: سالانه تعداد کثیری از هموطنانمان برای زیارت خانه خدا، عتبات عالیات و ... به صورت منظم و با برنامه مدون زیر نظر سازمان حج و زیارت از کشور خارج می شوند ولی متاسفانه برای چندین میلیون نفر زائر و گردشگر مذهبی که در طول سال از کشورهای دیگر به ایران سفر می کنند، متولی خاصی برای ساماندهی به این امر تعیین نشده است.

مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری ایران با بیان ضرورت لزوم تفکیک و قائل شدن تفاوت بین ماهیت سفر حاجیان و زوار ایرانی که از کشور خارج می شوند با زائران و گردشگران مذهبی که به ایران سفر می کنند، افزود: باید به صورت متمرکز و با نگاه تخصصی زیرساخت های لازم گردشگری اعم از هتل، مراکز اقامتی بین راهی، وسایل حمل ونقل و ... را جهت این دسته از گردشگران فراهم نمود و این امر، مستلزم مطالعه و تمرکز بر روی این مسئله و تدوین قوانین و مقررات مربوطه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2165
مرجع : فارس