اسلام بدون‌شلیک‌گلوله‌ای اروپا را فتح‌می‌کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی نوشت، سیاست خارجی شکست خورده اروپا و آمریکا تحت ریاست اوباما باعث شده اعراب به فکر طغیان افتاده و رژیم‌های حاکم بر خود را در هم شکنند.
اندیشکده آمریکایی «گیت استون» در گزارشی پیرامون «بحران مهاجران در اروپا» نوشت: اسلام بدون شلیک گلوله اروپا را فتح خواهد کرد.

اندیشکده یاد شده در این زمینه نوشت: سیاست خارجی شکست خورده اروپا و آمریکا تحت ریاست اوباما باعث شده اعراب به فکر طغیان افتاده و رژیم‌های حاکم بر خود را در هم شکنند. سیاست‌های خارجی شکست خورده اروپا و آمریکا اعراب را در برابر داعش جنایتکار رها کرده و این باعث سونامی پناهندگان و ضرب و شتم قرار گرفتن آن‌ها در دروازه‌های اروپا شده و البته باید به آن‌ها نبردهای نیابتی جمهوری اسلامی ایران را نیز افزود.

این اندیشکده که همواره سیاست‌های ضد اسلامی را سرلوحه خود قرار داده است، در بخش دیگر با حمایت تمام قد از رژیم اسرائیل نوشت: یکی از مهمترین مشکلات ما وجود اعراب ساکن اسرائیل و حکومت خودگردان فلسطین است. البته هرچند که این قرصی تلخ برای خوردن است اما در حال حاضر به خاطر وجود اسرائیل در امنیت بسر خواهیم برد. همچنین آن چه برای ما آشکار می‌باشد این است که اگر موجودیت اسرائیل در معرض خطر قرار گیرد آن موقع سرنوشت ما نیز به خطر خواهد افتاد. از سوی دیگر نادیده گرفتن تلاش‌های اسرائیل در نبرد علیه تروریست‌ها و مخالفت با توافق هسته‌ای ایران موردی خوشایند نیست. اما «فدریکا موگرینی» رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اقدامی اعلام کرده است که اروپا تصمیم گرفته کالاهای ساخت شهرک‌های اسرائیلی را با علامت ویژه (نوعی اقدام تحریمی، تنبیهی) متمایز کند.

گیت استون در بخشی دیگر و در تلاش برای جا انداختن عدم اعمال فشار بر رژیم اسرائیل برای حل بحران قدیمی منطقه نوشت: ‌در مجموع فشار غرب بر اسرائیل و فلسطین برای ایجاد کشور مستقل فلسطین قابل درک نیست. هر کس که حداقل در خاورمیانه زندگی کرده باشد می‌داند کشمکش بین اسرائیل و اعراب با تعدادی سند بی محتوا و بی معنی بی‌فایده و حتی خطرناک است و این برای ما و البته اسرائیل خطرناک است. در مجموع یافتن راه حل در این مسئله نیاز به صد سال زمان دیگر دارد.

در بخشی دیگر از این گزارش و در تلاش برای وارد کردن ایران در بحران‌های مطقه آمده است: همه شواهد و قرائن حکایت دارند که بحران خاورمیانه نتیجه اهمال اروپا و آمریکاست و این تازه آغاز راه است زیرا با ادامه سیاست‌های اشتباه اوباما ایران می‌تواند به میلیاردها دلار مسدود شده خود به طور مستقیم دست یابد و این کشور نیز گروه‌های اسلامی را برای انجام نبردهای نیابتی حمایت کرده و در نتیجه به طور شتاب آلودی خاورمیانه به طور کامل نابود و بخش‌های زیادی از آفریقا نیز از بین می‌رود.

گیت استون در خاتمه نوشت: با این وضعیت موج آوارگان افزایش خواهد یافت و بهای آن‌را باید اروپا پرداخت کند که درحال حاضر نیز با مجموعه‌ای از آوارگان مواجه شده است و هیچ برنامه‌ای برای مقابله با آن ندارد و سرانجام پیش گویی «معمر قذافی» درست از آب خواهند آمد که گفته بود: «اسلام بدون شلیک گلوله‌ای اروپا را فتح خواهد کرد.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3911