فراخوان بیست و هفتمین شب شعر عاشورا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
فرهنگ-احیا: شب شعر عاشورا یکی از محافل شعر آیینی و عاشورایی است که هر سال به همت مردم شیراز برگزار می‌شود.
فرهنگ-احیا: شب شعر عاشورا برای بیست و هفتمین بار با موضوع حضرت فاطمه صغری بنت الحسین سلام‌الله علیها به همت مردم شیراز برگزار می‌شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این شب شعر می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۳ آبان به دبیرخانه شب شعر عاشورا ارسال کنند. مهلت ارسال آثار به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

شرکت کنندگان می‌بایست آثار خود را با محوریت شخصیت حضرت فاطمه صغری با رعایت نکاتی که در پی می‌آید تنظیم و به دبیرخانه ارسال کنند.

راه‌های ارتباطی با دبیرخانه:

نشانی پست الکترونیکی: poemashoora@yahoo.com
نشانی وبلاگ htto://www.poemashoora.blogfa.com اراسل آثار از وبلاگ در طریق ارسال پیام به صورت خصوصی در بخش پیام‌های وبلاگ (کامنت‌) میسر است.

۱- کلیه آثار ارسالی بایستی به صورت تایپ شده در نرم افزار (word) و با قلم (Tahoma) فرستاده شوند. از دریافت آثار تایپ شده در قالب‌های دیگر یا فایل‌های pdf معذوریم.
۲- شاعران ارجمند عاشورایی بایستی برداشت‌های معرفتی خویش را از نقش و حضور حضرت فاطمه بنت الحسین، فاطمه صغری سلام الله‌علیها در عاشورا و ترویج پیام عاشورا در قالب شعر بیان کنند.
۳- شاعران عاشورایی محدودیتی از لحاظ تعداد اثر، فرم و قالب‌های ادبی نخواهند داشت.
۴- ذکر مشخصات کامل نام، نشانی، شماره تماس، سن، تحصیلات و شغل همراه اثر الزامی است.

مطالعه کتاب ارجمند «فاطمه‌ی عاشوررا» اثردکتر محمدرضا سنگری می‌تواند شاعران را در دریافت‌های معنوی و ادبی یاری کند. نسخه PDF این کتاب از طریق وبلاگ رسمی ستاد و همی‌چنین ضمیمه این خبر در دسترس علاقه‌مندان قرار می گیرد.

توجه داشته باشید کتاب «فاطمه‌ی عاشورا» در دو بخش تدوین شده است. بخش نخست پژوهشی ردباره‌ی زندگی فرزندان حضرت امام حسین(ع) و بخش دورم به روال کتاب سالیان گذشته در قالب متون ادبی واگویه‌های حضرت فاطمه صغری سلام‌ الله علیها را شامل می‌شود.

کتاب «فاطمه‌ی عاشورا»
اثر دکتر محمدرضا سنگریShare/Save/Bookmark
کد مطلب: 688