متن‌هایی برای عالمی که نه دیده‌ایم و نه چشیده‌ایم
باران خلاف نیست
گوروش علیانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۰
فرهنگ/کتاب-احیا:

سال‌ها پیش پیری در تهران زندگی می‌کرد و من هم بخت این را داشتم که چند باری در مجلس او بنشینم و به حرف‌هایش گوش بدهم. موضوع صحبت او عالمی دیگر ـ عالمی جز این عالم ـ بود و شیوه صحبتش به سادگی و شیرینی صحبت کردن از خوردن یک لقمه نان و عسل در همین عالم.

من از عالم غیب خبری ندارم و مقامات و کراماتی ندارم که بتوانم بگویم آن‌چه او می‌گفت گزارش دقیقی از عالم دیگر بود یا نه. صحت و سقمش یا دقت و ضعفش را من نمی‌توانستم و نمی‌توانم بدانم، تنها می‌دیدم به کامم خوش می‌نشیند. امروز هم چیز بیشتری نمی‌دانم. امروز هم تنها می‌دانم خاطره او و سخنانش شیرین است و بس.

پس از در گذشت او من کوشیدم حدود صد روز، روزی یک متن بیافرینم، از خودم اما به زبانی شبیه زبان او. در این صد روز من از عالمی سخن گفتم که یقینا چشمی به آن و دستی بر آن نداشتم و هر چه گفتم حاصل تصوراتو شنیده‌هایم بوده است، همین نه بیش. پس من نگارنده هیچ مسئولیتی در باب صحت و سقم متن‌ها به عهده نمی‌گیرم.

کورش علیانی پدیدآورنده همان متن‌ها و همین‌طور نگارنده همین سطور بالاست که از مقدمه کتابش انتخاب شد. مقدمه و متن‌هایی که به صراحت و شیرینی زبان حاج اسماعیل دولابی است. هر چند عین آن نباشد.

قطعاتی که کورش علیانی در آن‌ها از غیب سخن گفته است تحت عنوان «باران خلاف نیست» به همت انتشارات خیمه نوبت دومش چاپ شده است.

این کتاب را می‌توانید با پرداخت ۶۰۰۰ تومان از کتاب‌فروشی‌ها یا لینک زیر تهیه کنید.
http://www.nashrekheime.ir/product/۲۴/%D۸%A۸%D۸%A۷%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۶-%D۸%AE%D۹%۸۴%D۸%A۷%D۹%۸۱-%D۹%۸۶%DB%۸C%D۸%B۳%D۸%AA
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 624