انفجار یک مسجد شیعیان دیگر در پاکستان این‌بار با ۱۲ کشته!
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۹
جهان: هرچند خشونت های فرقه ای و مذهبی در پاکستان به طور کلی چیز تازه ای نیست، اما اوج گیری هر از چند گاه این خشونت ها، به ویژه علیه شیعیان این کشور، موضوع تأسف باری است که این روزها بار دیگر شاهد آن هستیم. در آخرین تحول در این زمینه، بمب گذاری در یک مسجد شیعیان در این کشور، به جان باختن ۱۲ نفر از نمازگزاران منجر شده است.
جهان: انفجار بمبی در یک مسجد شیعیان در جنوب پاکستان، سبب جان باختن دستکم ۱۲ نفر و مجروح شده ده ها تن دیگر شده است. روزنامه «گاردین» بمب گذاری امروز را خونبارترین واقعه از این دست طی بیش از یک سال گذشته دانسته است. بنا بر گزارش این روزنامه، بمب زمانی منفجر شده که نمازگزاران برای شرکت در مراسم نماز جمعه در مسجدی در شهر شکرپور در استان سند پاکستان گرد آمده بودند.

جم مهتاب، رئیس اداره بهداشت استان سند گفته در حمله امروز دستکم ۱۲ نفر کشته شده و بیش از ۴۰ نفر نیز زخمی شده اند. این در حالی است که شوکت علی ممون، از مقامات بیمارستان شکرپور تعداد کشته شدگان را ۲۰ تن ذکر کرده، اما این آمار هنوز به طور رسمی به تأیید نرسیده است.

حمله امروز، خونبارترین حمله از این دست از تاریخ ۲۲ ژانویه سال گذشته میلادی به شمار می رود. در آن تاریخ، اتوبوس حامل زائران پاکستانی که از ایران بازمی گشت، در استان بلوچستان پاکستان هدف حمله تروریستی قرار گرفت که ۲۴ تن قربانی آن حمله شدند.

این بمب گذاری در حالی اتفاق می افتد که نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، برای گفت و گو درباره وضعیت اجرایی و قانونی در استان سند، به شهر کراچی، مرکز این استان سفر کرده است. شهر کراچی که بزرگترین شهر پاکستان و قلب اقتصادی آن به شمار می رود، از سال ها پیش با چالش جنایات فرقه ای و سیاسی مواجه بوده است.

گفتنی است هرچند در پی حمله چند ماه پیش گروه طالبان به مدرسه ای در پیشاور پاکستان، مقامات پاکستانی اعلام کردند اقدامات ضد تروریستی در این کشور را شدت می بخشند، اما این اقدام در عمل شامل تروریست های شناخته شده ای که به انجام عملیات های تروریستی علیه شیعیان مشهورند نشد و به عنوان مثال، ملک اسحاق، بدنام ترین تروریست ضد شیعه این کشور توانست حکم تبرئه خود را از دادگاه دریافت کند. بر این اساس، وقوع دوباره چنین حملاتی در آینده نیز چندان دور از انتظار نخواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2580
مرجع : تابناک