مفتی دربار سلمان: آل‌سعود برگزیده خدا هستند و خیلی‌ها به آنها حسادت می‌کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳
مفتی دربار سعودی در بی‌حرمتی آشکار به صدها حاجی مظلومی که در نتیجه بی‌تدبیری و سوء‌مدیریت سعودی‌ها در منا جان باختند، رژیم سعودی را به‌طور کامل از فاجعه مصیبت‌بار اخیر تبرئه کرد و خطاب به این رژیم گفت: شما هرگز در آنچه رخ داد، مقصر نیستید.
مفتی دربار سلمان: آل‌سعود برگزیده خدا هستند و خیلی‌ها به آنها حسادت می‌کنند
شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی دربار سعودی و رئیس به‌اصطلاح شورای علمای ارشد و پژوهش‌های علمی و فتوای رژیم در ادامه تلاش برای مشروعیت بخشی به رژیم آل سعود به سوء استفاده از آیات قرآن کریم پرداخت و خطاب به آل سعود گفت: خداوند هر یک از مخلوقات و خلقش را که بخواهد بر دیگری برتری می‌دهد، خداوند شما را برای این سرزمین بزرگ، سرزمین حرمین شریفین برگزیده است و این از کمال علم خداوند است.

آل الشیخ با تأکید بر حمایت کامل خود و شیوخ وهابی از رژیم آل سعود مدعی شد: خیلی‌ها به حاکمان عربستان و اقتصاد و انسجام آنها حسادت می‌ورزند.

مفتی دربار سعودی که خبرگزاری رسمی عربستان سخنانش را منتشر کرده است، در ادامه بی‌حرمتی به صدها حاجی مظلومی که در نتیجه بی‌تدبیری و سوء‌مدیریت سعودی‌ها در مشعر منا قربانی شدند، رژیم سعودی را به‌طور کامل از فاجعه مصیبت‌بار اخیر تبرئه کرد و خطاب به آل سعود چنین گفت : شما هرگز در آنچه رخ داد (فاجعه منا) مسئول نیستید،‌ زیرا تمام تلاش‌های موفقیت‌آمیز خود را به کار گرفتید.

وی بار دیگر برای سرپوش گذاشتن بر ضعف و بی‌کفایتی آل سعود در اداره امور حج از آنچه قضا و قدر الهی خواند، به‌عنوان علت فاجعه اخیر سخن گفت و در توجیه ناتوانی سعودی‌ها در تأمین امنیت حجاج مظلوم بیت‌ الله الحرام و اقدام جنایتکارانه نیروهای امنیتی در بستن راه‌های اصلی به‌روی حجاج به‌خاطر عبور کاروان ۳۵۰نفره همراه بن سلمان فرزند شاه سعودی اظهار داشت وقتی قضا و قدر باشد، هیچ راه فراری از آن وجود ندارد و اجتناب ناپذیر است.

مفتی دربار سعودی که در دیدار با محمد بن نایف ولیعهد سعودی در مشعر منا سخن می‌گفت، در ادامه برای تمجید از آل سعود،‌ حدیثی را به پیامبر رحمت للعالمین حضرت محمد(ص) نسبت داد و مدعی شد حکومت سعودی به وظیفه خود عمل کرده است و نیروهای امنیتی هم در آنچه رخ داد (حاد