هشدار کمیسیون اتحادیه اروپا نسبت به افزایش اسلام‌هراسی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷
گروه بین‌الملل: نایب رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هشدار داد که حملات اسلام‌ستیزانه به سرعت در اروپا در حال افزایش است.
هشدار کمیسیون اتحادیه اروپا نسبت به افزایش اسلام‌هراسی
به نقل از خبرگزاری رسمی کویت «KUNA»، «فرنس تیمرمنز»، اعلام کرد: احساسات ضداسلامی در اروپا چندین برابر شده و شاهد افزایش حملات هستیم.
وی گفت: افزایش اسلام‌هراسی به یکی از بزرگترین چالش‌های اروپا تبدیل شده و باید به سرعت در مورد این مسئله اقدامی صورت گیرد.
تیمرمنز در جریان نخستین همایش «بردباری و احترام: مقابله با نفرت ضداسلامی و ضدیهودی» که در بروکسل برگزار شد، این مطالب را مطرح کرد.
گردهمایی مزبور با هدف افزایش آگاهی مردم اروپا در مورد این مسئله برگزار شد.
تیمرمنز گفت: نگاهی به تاریخ اروپا نشان می‌دهد که همواره نیروهای تاریک‌تر در جوامع ما نخستین گروه‌هایی هستند که فعالیت علیه اقلیت‌ها را آغاز می‌کنند.
وی افزود: ما دید‌ه‌ایم که خانه‌های پناهجویان را آتش زده‌اند و شنیده‌ایم که رهبران سیاسی از پذیرش پناهجویان در صورت مسلمان بودن سر باز زده‌اند.
این گردهمایی در پی آن برگزار شد که یک نظرسنجی عمومی نشان داد مسلمانان اروپایی از این که نسبت به دیگر گروه‌های دینی بسیار کمتر از سوی جوامع خود پذیرفته می‌شوند، رنج می‌برند.
آمارها نشان می‌دهد که در اروپا کسانی که عقاید دینی دارند، کمتر از دیگران شانس استخدام دارند.
همچنین در ماه‌های اخیر شاهد افزایش مهاجرت مسلمانان آسیایی و آفریقایی به اروپا و عدم پذیرش آن‌ها از سوی جامعه و برخی سیاستمداران اروپایی هستیم.
بسیاری از مسلمانان و یهودیان شرکت‌کننده در این همایش که روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار شد، در مورد تجربیات خود از حملات و اهانت‌هایی که هر روز در جوامع اروپایی با آن مواجه هستند، سخن گفتند.
در این همایش همچنین راه‌کارهای مقابله با نفرت و تبعیض دینی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3921