مسجد «امام علی (ع)» در دانمارک افتتاح شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
گروه بین‌الملل: مسجد امام علی (ع) روز پنجشنبه، نهم مهرماه، با حضور جمع گسترده‌ای از مسلمانان در شهر «کپنهاگ»، پایتخت دانمارک، افتتاح شد.
مسجد «امام علی (ع)» در دانمارک افتتاح شد
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «تی، آر، تی» ترکیه، مسجد امام علی(ع) که به عنوان بزرگترین مسجد شیعیان دانمارک محسوب می‌شود، روز پنجشنبه، نهم مهرماه، با حضور جمع گسترده‌ای از مسلمانان در شهر «کپنهاگ»، پایتخت این کشور افتتاح شد.
«شیخ نصار»، از روحانیون شیعه ایرانی ضمن سخنانی در مراسم افتتاحیه این مسجد گفت: مسجد تنها مکانی برای عبادت نیست، بلکه در عین حال کانونی برای همیاری و همبستگی نیز محسوب می‌گردد. انسان در مساجد همزیستی، احترام و محبت را می‌آموزد.
این مسجد در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع بناشده است و همزمان تعداد زیادی از نمازگزاران می‌توانند در آن حضور داشته باشند.
گفتنی است، دیروز همزمان با عید سعید غدیر خم، نخستین نماز جمعه در این مسجد برگزار شد.
در همین راستا، صدها شیعه به مسجد امام علی (ع) در پایتخت دانمارک «کپنهاک» حاضر شدند تا نخستین نماز جمعه این مسجد را به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی کشمیری، نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در اروپا به جا آورند.
وی در خطبه‌های نماز جمعه ضمن اشاره به آیات نازل شده درباره امیرالمومنین (علیه السلام)، ماه ذی‌الحجه را ماه ولایت نامید.
علامه کشمیری سپس به خانواده‌های فاجعه منا تسلیت گفت و از مقامات سعودی خواست فضای امن‌تری را برای حجاج فراهم کنند.
مسجد امام علی(ع) در کپنهاگ که از بزرگترین مساجد کشورهای اسکاندیناوی به شمار می‌رود، روز پنجشنبه و یک روز پیش از عید غدیر خم افتتاح شد.
این مسجد با کمک‌های مالی مسلمانان، مؤسسه امام علی(ع) دانمارک و یک مرکز وابسته به دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی احداث شده است. مسجد امام علی(ع) دارای سه طبقه، شامل محل برگزاری نماز جماعت با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ نفر، سالن کنفرانس‌ و همایش است که به جدیدترین دستگاه‌های خدماتی مجهز است.
این مسجد بر اساس سبک معماری جدید ساخته شده و گنبد، مناره‌ها و دیوارهای داخلی آن به آیات قرآن مزین شده است. در آیین افتتاح این مسجد نمایندگانی از سوی مقام معظم رهبری، آیت‌الله العظمی سیستانی، نمایندگان جمعیت‌های مختلف دینی شیعه و همچنین مسئولان سفارت‌خانه‌های عراق، پاکستان، هند و سفیر کشورمان در دانمارک حضور داشتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3922