اماکن متبرکه جذاب تر شوند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۴
ایران زمین: امام جمعه فردوس بر لزوم تقویت جاذبه‌های معنوی و فرهنگی و فضای اماکن متبرکه در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس تأکید کرد.
اماکن متبرکه جذاب تر شوند
ایران زمین: حجت‌الاسلام محمدرضا بابایی در آستانه برگزاری همایش ملی میقات‌الرضا (ع) در سمنان اظهار کرد: ملت بزرگوار ایران علاقه‌مندی خاصی به اهل بیت(ع) به ویژه حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) دارند.

وی با بیان اینکه خداوند لطفش را شامل حال مردم این مرز و بوم کرده است و اولاد ائمه (ع)، امامزادگان و فرزندان و نوادگان ائمه اطهار(ع) به خصوص فرزندان موسی بن جعفر (ع) در جای جای میهن اسلامی ایران عطر و بوی خاص معنوی به کشور بخشیده‌اند، بیان کرد: مضجع شریف این امامزادگان اکنون زیارتگاه خیل عظیم عاشقان و دلدادگان مکتب اهل بیت (ع) است.
وی با اشاره به تعدد امامزادگان در کشور و حضور زائران بی‌شمار در آنها گفت: قطعاً وقتی کشور از این ظرفیت معنوی و مردم علاقه‌مند به این ظرفیت برخوردار است، باید بر تقویت جاذبه‌های معنوی و فرهنگی و فضای اماکن متبرکه توجه شود.
امام جمعه فردوس با اشاره به توجه امام خامنه‌ای بر تبدیل این بقاع و مکان‌های زیارتی به قطب‌های فرهنگی در کشور گفت: با توجه به این امر باید بیشترین بهره‌برداری از این مکان‌های مذهبی و بقاع متبرکه موجود در شهرها و استان‌های سراسر کشور صورت گیرد و به معنای واقعی کلمه امامزادگان قطب‌های فرهنگی کشور شوند.

بابایی افزود: تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور نیازمند فراهم شدن زیرساخت‌های فرهنگی است و متولیان امر از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، طلاب و روحانیون و مسئولان دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و استانداران و هر فردی که دغدغه فرهنگی دارد، باید شرایط و امکانات را در این زمینه فراهم کند.

وی با اشاره به استقبال مردم از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و مشارکت مستمر آحاد مردم در توجه به بقاع متبرکه گفت: مسئولان نیز باید همگام با مردم توجهشان را بیش از پیش نسبت به این امر افزایش دهند تا حضور بیشتر مردم را در فضاهای معنوی کشور شاهد باشیم.

امام جمعه فردوس، برپایی خیمه‏های معرفت برای پاسخگویی به احکام شرعی و تبلیغ مسائل دینی در همه امامزادگان و بقاع متبرکه را یکی از خدمات فرهنگی به زائران اماکن مذهبی عنوان کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه‌های دائمی کتاب، ساخت اماکنی جهت اسکان زائران و ایجاد فضای سبز، فراهم‌سازی وسایل بازی و سرگرمی برای کودکان را از دیگر خدماتی است که در تأمین رفاه مسافران اثرگذار خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2473
مرجع : ایکنا