برای اولین‌بار؛
دانشجویان دانشگاه آمریکایی «آیووا» با اسلام بیشتر آشنا می‌شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵
جهان: انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه «آیووا» در میان موج افزایش حملات ضداسلامی، با برگزاری هفته شناخت اسلام تلاش می‌کنند تا هم‌دانشگاهی‌های خود را با اسلام آشنا کنند.
دانشجویان دانشگاه آمریکایی «آیووا» با اسلام بیشتر آشنا می‌شوند
جهان: این اولین‌بار است که هفته شناخت اسلام در دانشگاه آیووا برگزار می‌شود و تا پایان این هفته در محل دانشگاه دایر خواهد بود.

مصطفی ابراهیم، رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه آیوا گفت: با وجود همه مسائلی که در خبرها به آن‌ها پرداخته می‌شود، می‌خواهیم تلاش کنیم تا فاصله میان آنچه مردم فکر می‌کنند که در مورد اسلام می‌دانند و آنچه حقیقت اسلام است، کاهش و به سؤالات پاسخ دهیم.

در این هفته برنامه‌های متعددی به منظور افزایش شناخت و آگاهی دانشجویان و اساتید نسبت به اسلام برگزار می‌شود که برپایی نمایشگاه اسلام در کتابخانه اصلی دانشگاه آیووا از آن جمله است.

در این نمایشگاه که از دوشنبه، ۲۷ بهمن آغاز شد، به سؤالاتی که در اذهان دانشجویان در مورد اسلام ایجاد شده، به ویژه در مورد اصول اسلام، اسلام و علم و همچنین اسلام و ازدواج پاسخ داده شد.

دیروز، ۲۸ بهمن نیز برنامه حجاب برگزار شد که در آن از دانشجویان غیرمسلمان دعوت شد تا ضمن امتحان کردن حجاب اسلامی در میزگردی که با این عنوان در دانشگاه برگزار شد؛ شرکت کنند و با فلسفه و دلایل تمایل بانوان مسلمان به استفاده از حجاب آشنا شوند.

همچنین برگزاری مراسم یک روز روزه‌داری از دیگر برنامه‌هایی است که برای این هفته در نظر گرفته شده است.

نها کریم، نائب رئیس انجمن دانشجویان مسلمان آیووا گفت: گرچه هدف اصلی این برنامه آموزش و آگاهی‌بخشی در مورد اسلام است، گردهم آوردن دانشجویان در کنار هم نیز بسیار مهم است.

وی افزود: با برگزاری این برنامه همچنین می‌خواهیم دانشجویان مسلمان را نیز بیشتر به هم نزدیک کنیم. با همه اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، بد نیست که هرازگاهی چهره‌های مسلمانان بیشتری را دور و برمان ببینیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2806
مرجع : خبرگزاری ایکنا به نقل از پایگاه خبری «Daily Iowan»