گزارش وزیر بهداشت به مردم:
هیچ ایرانی در مکه دفن نشده است/ تسریع در انتقال جان‌باختگان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۱
گروه فضای مجازی: وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از سفر خود به عربستان ارائه و به مردم اطمینان داد همچنان پیگر وضعیت مفقودان و انتقال پیکرهای حجاج جان‌باخته خواهد بود.
هیچ ایرانی در مکه دفن نشده است/ تسریع در انتقال جان‌باختگان
سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که برای پیگیری وضعیت مصدومان، مفقودان و جانباختگان حادثه منا در عربستان سعودی به سر می‌برد در صفحه اینستاگرام خود گزارشی خطاب به مردم از سفر خود ارائه داد.
وزیر بهداشت چنین می‌نویسد:

دیروز در مکه بودم و امروز جده، پس از چند روز تلخ امروز به عنوان نماینده دولت، دو جلسه داشتم، یکی با حضور مقامات ارشد ۵ وزارات خانه و امرای ارتش سعودی، دومی هم با خالد الفاح، وزیر بهداشت عربستان.

اکنون فقط روایت می کنم: هر دو جلسه امروز فضای مثبتی داشت و آنان ضمن اعلام تسلیت پادشاه سعودی به رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت ایران، اطمینان دادند که هیچ ایرانی در مکه دفن نشده و در انتقال جان باختگان به ایران تسریع خواهد شد.

تأکید کردند که آنها هم اندوه دارند و اطمینان دادند که موضوع در دست بررسی است و نتیجه را نیز اعلام خواهند کرد.

شب گذشته در مکه، از سردخانه‌هایی که پیکرجان باختگان در آنها نگهداری می‌شد بازدید کردم. آنجا هم مقامات عربستان سعودی تا کنون هیچ جسدی تحویل هیچ کشوری نشده و هیچ ایرانی هم تا کنون در مکه دفن نشده و نخواهد شد.

قرار شده پیکرهایی هم که هنوز هویت دقیق‌شان شناسایی نشده و محرز است که ایرانی هستند به ایران منتقل شوند تا سایر اقدامات مربوط به شناسایی آنها در ایران صورت گیرد.

در جلسه با وزیر بهداشت عربستان هم مقرر شد این وزارتخانه بیانیه‌ای صادر کند و موارد توافق در این جلسه و محورهای مورد تفاهم را تشریح کند و خالد الفاح ابراز امیدواری کرد که این اقدام‌شان باعث اطمینان خاطر خواهد بود.


Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3913