مساجد شهر «شیکاگو» آمریکا امروز میزبان غیرمسلمانان می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
گروه بین‌الملل: مساجد شهر «شیکاگو»ی آمریکا امروز، ۱۲ مهرماه، درهای خود را به روی مردم می‌گشایند و به سؤالات آن‌ها در مورد اسلام پاسخ می‌گویند.
مساجد شهر «شیکاگو» آمریکا امروز میزبان غیرمسلمانان می‌شود
به نقل از پایگاه خبری «Daily Herald»، تبسم حلیم، مدیر اجرایی شورای سازمان‌های اسلامی «گریتر شیکاگو» گفت: این برنامه به مردم امکان می‌دهد که مسلمانان را بشناسند و اگر تا به حال درون یک مسجد نبوده‌اند فرصتی بیابند تا با آنچه در مساجد روی می‌دهد، آشنا شوند.

برخی از این مساجد در گذشته هم میزبان برنامه «درهای باز مساجد» بوده‌اند، اما این نخستین بار است که شورای سازمان‌های اسلامی شیکاگو اقدام به برگزاری هماهنگ و گسترده روز درهای باز مساجد در این شهر کرده و از غیرمسلمانان دعوت به عمل آورده تا در این برنامه شرکت کنند.

تبسم حلیم می‌گوید: خیلی اوقات می‌شنوم که همسایگان یا افراد دیگر از اشتیاق خود برای بازدید از یک مسجد سخن می‌گویند و منتظر یک دعوت هستند.

او گفت: آن‌ها راحت نیستند که خود گوشی را برداند و با یک مسجد تماس بگیرند و اجازه بازدید بخواهند.

تبسم افزود: هر کس که تا به حال خواسته سؤالاتی بپرسد، می‌تواند به همراه مسلمانان به مسجد بیاید. این فرصت خوبی برای علاقمندان به دانستن بیشتر است.

برنامه روز درهای باز، هر مسجد شامل تور بازدید از مسجد، آشنایی با اعمالی که در مسجد انجام می‌شود و پرسش‌وپاسخ در مورد اسلام، مساجد و مسلمانان است.

نمازهای جماعت نیز در مساجد برگزار می‌شود و میهمانان می‌توانند تماشا کنند.

تبسم حلیم گفت: فکر می‌کنم که این برنامه در جهت گسترش شناخت متقابل بسیار مفید باشد به ویژه در شرایط کنونی که به خاطر فضای سیاسی سوءتفاهم‌ها و هراس‌های زیادی وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3923