اکران «رستاخیز» در جشنواره فیلم کوتاه رویش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۰
فرهنگ: علیقلی‌زاده در آستانه اكران فیلم «روز رستاخیز» در جشنواره رویش گفت: فعالیت‌های دینی در عرصه سینما باید پر رهرو باشد؛ همچون بین الحرمین كه افراد زیادی را در مسیر خود جای می‌دهد.
اکران «رستاخیز» در جشنواره فیلم کوتاه رویش
فرهنگ: تقی علیقلی‌زاده تهیه كننده فیلم «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش که هنوز فرصت اکران نیافته است، گفت: پروژه فیلم سینمایی «رستاخیز» با توجه به انبوه ابزارآلاتی كه در آن استفاده شد و حجم كار در زمان خودش یك اتفاق ویژه در سینمای ایران محسوب می‌شد و در حقیقت به نوعی پدیده سینمای ایران بود. با توجه به این كه «رستاخیز» به فرهنگ اهل بیت(ع) می‌پردازد، بهترین مكانی كه می‌تواند به نمایش دربیاید جشنواره «رویش» خواهد بود. هنرمندان شیعه موظف هستند كه میراث فرهنگی خودشان كه‌‌‌ همان مفاخر دینی ما هستند به درستی در آثار سینمایی به تصویر بكشند.

وی در ادامه افزود: امیدوارم «رستاخیز» در این زمینه كه همچنان آغازكننده ساخت فیلم‌های دینی با كیفیت در سینمای ایران بوده است پایان آن نباشد و نقطه عطفی در سینمای دینی به دلیل كیفیت باقی نماند، بلكه شاهد آثار بهتری در این زمینه باشیم. در شرایط مختلف عنوان كرده‌ام كه فعالیت‌های دینی در عرصه سینما باید پر رهرو باشد همچون بین الحرمین كه افراد زیادی را در مسیر خود جای می‌دهد، سینما نیز باید بین الحرمینی پر از جمعیت در مسیر ساخت آثار دینی باشد.

جذب مخاطب با جلب مخاطب تفاوت دارد

علیقلی‌زاده با اشاره به این سینمای دینی به غیر از جلب مخاطب باید او را جذب كند، گفت: خلاقیت و سرمایه گذاری در این نوع سینما باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم مخاطبان زیادی را جلب و همچنین جذب كنیم و این كه با یك اثر سینمایی مخاطبی را جلب كرد خوب است اما مهم‌تر و بهتر این است كه آن مخاطب را جذب تفكر دینی خود كنیم و امیدوارم فیلم سینمایی «رستاخیز» این شرایط را برای مخاطبانش به وجود بیاورد و آن‌ها را با بُعد‌های جدیدی از اهل بیت (ع) آشنا كند.

نهمین جشنواره فیلم كوتاه دینی رویش از ۵ تا ۷ اسفندماه در پردیس سینمایی آزادی تهران و مراسم اختتامیه آن ۸ اسفند در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2807
مرجع : عرش نیوز