بی‌اعتنایی رسانه‌ها به قتل جوان مسلمان کانادایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱
جهان: در یک جنایت اسلام‌ستیزانه دیگر و در سایه سکوت رسانه‌ها، یک جوان مسلمان کانادایی در ایالت آلبرتا به ضرب گلوله کشته شد.
جهان: کشته شدن این مرد مسلمان کانادایی که به مانند کشته شدن سه دانشجوی مسلمان در «چپل هیل» آمریکا، جهان اسلام را اندوهگین کرد، در میان غیبت آشکار رسانه‌ها انجام شد.

مصطفی متان، قربانی ۲۸ ساله که به همراه برادرش کمتر از یک ماه پیش از اتاوا به فورت مکموری نقل مکان کرده بودند، هفته گذشته در خانه خود در شهر «فورت مکموری» در ایالت آلبرتای کانادا کشته شد.

احمد متان، برادر مصطفی عنوان کرد: «برادرم از پشت در، پیش از اینکه به دستگیره در برسد و در را باز کند، به ضرب گلوله کشته شد».

وی افزود: «بنابراین قاتل که هنوز شناسایی نشده است، حتی نمی‌دانست که در حال کشتن چه کسی است و فقط می‌دانست که ما در این آپارتمان زندگی می‌کنیم».

در روز حادثه وی پس از شنیدن صدای در برای باز کردن به سمت آن می‌رود که از پشت در هدف قرار می‌گیرد و جان خود را از دست می‌دهد. این اتفاق در سکوت خبری رسانه‌های کانادایی رخ داد و اعتراض مسلمانان این کشور را بر انگیخت.

در توئیتر عده زیادی در صفحه مربوط به قتل مصطفی متان از سکوت رسانه‌ها ابراز انزجار کرده‌اند.

مصطفی فارغ‌التحصیل رشته علوم بهداشت بود که برای یک شغل جدید به فورت مکموری آمده‌ بود.

برادر مصطفی می‌گوید: او بهترین، ساکت‌ترین، خجالتی‌ترین و متواضع‌ترین کسی بود که تا کنون دیده‌ام و خیلی زود بود که از ما جدا شود.

دوستان مصطفی نیز همین نظر را در مورد او دارند.

وی از دو سالگی در کانادا زندگی کرده و دانش‌آموخته دانشگاه اتاوا و عضو فعال مسجد «السلام» این شهر بود
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2780