خیمه منتشر کرد
«لبیک یاحسین»؛گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۳
فرهنگ-احیا:گفتارهای عاشورایی سید حسن نصرالله تحت عنوان «لبیک یا حسین» با مقدمه محمدرضا زائری توسط انتشارت «خیمه» منتشر شد.
این کتاب شامل ۱۵ سخنرانی سید حسن نصرالله – دبیرکل حزب الله لبنان – در مناسبت های مرتبط با واقعه عاشورا در سالهای ۱۴۳۲ تا ۱۴۳۵ است.


نام این مجموعه از قطعه‌ای تاریخی در سخنرانی راهپیمایی کفن پوشان اخذ شده است. فرازی به یاد ماندنی؛که در آن سید حسن نصرالله به تشریح معنای لبیک یا حسین می پردازد.

محمد‌رضا زائری در مقدمه کتاب می‌نویسد :

«در میان گفتارهای حسینی سید حسن نصرالله، از همه مشهور تر و حماسی‌تر سخنرانی او در راهپیمایی کفن پوشان «مسیرة الاکفان» است که به عبارت «لبیک یا حسین» شناخته می‌شود و همه او را در حالی که خود نیز کفن پوشیده بود و با حالتی حماسی و به یاد ماندنی شعار «لبیک یا حسین» را معنا می‌کرد به خاطر دارند. آشکار است که حس و حال بی نظیر و تکرار ناشدنی آن سخنرانی و فضای روانی و احساسی آن محیط را در قالب عبارات و کلمات نمی‌توان بیان کرد... انتشارات خیمه به عنوان ناشر تخصصی در حوزه عاشورا و مناسک آیینی از چند سال پیش قصد داشت به جهت اهمیت این موضوع و ارزش خاص سخنان عاشورایی دبیر کل حزب‌الله لبنان بخش‌هایی از این گفتارها را به زبان فارسی منتشر کند و خوشبختانه سر انجام این کار سامان یافت.»

سید حسین مرکبی که ترجمه و گردآوری این سخنرانی‌ها را بر عهده داشته در بخش مقدمه مترجم می‌نویسد:

« ‌اگر حالا که این کتاب را دست گرفته‌اید محرم نزدیک است؛ توصیه می کنم امسال و سال‌های بعد سخنرانی شب عاشورای ایشان را از دست ندهید ... »

انتشارات خیمه همزمان با ایام محرم کتاب های «زندگی حسینی» تالیف محمدرضا زائری و سری پنجم و ششم مجموعه کتابهای صاحبدلان ویژه مرحوم مفتقر و مرحوم رسول ترک را منتشر کرده است.

برای تهیه این کتاب و سایر کتاب‌های انتشارات خیمه می‌توانید با شماره ۸۸۹۳۴۹۷۰ تماس گرفته و یا به فروشگاه اینترنتی خیمه مراجعه کنید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 889