وزیر اوقاف مصر:
اظهارات سرکردگان داعش مبنی بر بازنویسی قرآن جنگ روانی است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۵
جهان: محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف و امور اسلامی مصر، اظهارات سرکردگان داعش مبنی بر بازنویسی قرآن و تخریب کعبه را بخشی از جنگ روانی‌ این جریان تکفیری علیه ملت‌های عربی دانست.
اظهارات سرکردگان داعش مبنی بر بازنویسی قرآن جنگ روانی است
جهان: محمد مختار جمعه در این باره گفت: آنچه برخی رسانه‌های بیگانه از زبان سرکردگان جریان تروریستی داعش مبنی بر بازنویسی و حذف برخی آیات قرآن کریم و تخریب کعبه مطرح می‌کنند، سخنانی توهم‌آمیز و بی‌اساس و بخشی از جنگ روانی آن‌ها علیه کشورهای عربی است.

وی با تأکید بر این که جریان‌های تکفیری تروریستی منطقه از جمله «داعش» ساخته دست قدرت‌های استکباری هستند، گفت: استکبار در رسیدن به اهداف خود در تجزیه کشورهای عربی ناکام مانده است و اکنون تلاش می‌کند از طریق مزدوران خود در منطقه چنین ادعا‌های پلید و پستی را مطرح کند.

وی همچنین، توسل داعش به شیوه‌های جدید در کشتن گروگان‌ها را بخش دیگری از جنگ روانی این جریان منحرف دانست و گفت: این اقدام با هدف تضعیف روحیه ملت‌های عربی انجام می‌شود.

در همین راستا، شبکه ماهواره‌ای «آفاق» عراق اعلام کرد: رهبران و سرکردگان داعش تصمیم به بازنویسی قرآن کریم و حذف برخی آیات از سوره «الکافرون» و آیه «تطهیر» گرفته‌اند.

رهبران داعش مدعی هستند که علمای دین با هدف خدمت به ادیان و مسیحیان و شیعیان بخش‌هایی از قرآن کریم را تغییر و برخی آیات آن را تحریف کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2673
مرجع : پایگاه اطلاع‌رسانی «ایجیبتی»