حمایت مساجد آلمان از پناهجویان مسلمان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
شعب خارجی: انجمن اسلامی ملی «گروش» در آلمان اعلام کرد: هر مسجدی باید حداقل نیازهای یک خانواده پناهجو را برطرف کند.
حمایت مساجد آلمان از پناهجویان مسلمان
به نقل از رایزنی فرهنگی کشورمان در آلمان، انجمن اسلامی ملی گروش(بزرگ‌ترین جمعیت اسلامی غیردولتی در آلمان و اروپای غربی) اعلام کرد که هر مسجدی باید حداقل نیازهای یک خانواده پناهجو را برطرف کند.

این انجمن تأکید کرد: به‌ همین منظور اقامتگاه در اختیار آنها قرار می‌گیرد و از پناهجویان هنگام مراجعه به ادارات و جست‌وجو برای یافتن آپارتمان و کار حمایت می‌شود. این اتهام که مسلمانان در کمک‌رسانی به پناهجویان فعال نیستند، اشتباه است و صدها پروژه امدادرسانی در سطح آلمان اجرا می‌شود.

اتحادیه ترکی ــ اسلامی دیتیب(Ditib) و شورای مرکزی مسلمانان در آلمان از آمادگی مسلمانان برای ارائه کمک به پناهجویان خبر دادند.

بکیر آلبوگا، عضو هیئت رئیسه اتحادیه ترکی ــ اسلامی دیتیب که بیش از ۹۰۰ انجمن وابسته به مساجد زیر نظر این سازمان فعالیت می‌کند، گفت: برای کمک به پناهجویان وسایل زیادی مثل لباس، اسباب‌بازی، دوچرخه و غذا از سوی مسلمانان معتقد به ما اهدا می‌شود.

وی افزود: انجمن‌های جوانان و ورزشی مراقب حال پناهجویان جوان هستند و به‌طور مثال برای بازی فوتبال با آن‌ها قرار می‌گذارند تا به این وسیله، تا حدی امکان یک زندگی عادی را برای آن‌ها فراهم کنند.

آلبوگا بیان کرد: همچنین اعضای انجمن‌های وابسته به شورای مرکزی مسلمانان در آلمان به‌عنوان مترجم و مددکار در امر خدمت‌رسانی به پناهجویان به ما کمک می‌کنند.

وی گفت: در برخی از انجمن‌ها، نمازخانه‌ها در شب‌ به محلی برای خواب پناهجویان تبدیل می‌شود و علاوه بر این، سجاده نماز، قرآن و غذای حلال به آنان داده می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3915