ایرانیان استرالیا!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۱
چندرسانه‌ای - احیا: ایرانیان فراوانی هم به دلایل مختلفی مانند تحصیل در دانشگاه‌های خوب یا اختلاف‌ باور‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به این کشور مهاجرت کرده‌اند.
چند رسانه‌ای – احیا: استرالیا در حال حاضر یکی از کشور‌هایی است که به نسبت امکانات و مساحت خود جمعیت کمی دارد و به خاطر همین امکانات خوبی به مهاجرانی واجد شراتیط می‌دهد و به همین دلیل توانسته جماعت فراوانی از ملل مختلف را در خود جای دهد.


در این چند روز که ایرانیان مقیم استرالیا به تماشای بازی تیم ملی می‌روند، اذهان بین المللی را به خود جلب کرده‌اند و این باعث شده که رسانه‌های مختلفی از این اتفاق تحلیل‌های فراوانی بنویسند. یکی از این تحلیل‌ها به رکورد زنی ایرانیان در مهاجرت به استرالیا می‌پردازد و رسانه‌ای دیگر از وضعیت فرهنگی ایرانیان مقیم استرالیا با انتشار تصویر‌هایی از ایرانیان غیر محجبه تحلیل می‌نویسد و مدیریت فرهنگی جمهوری اسلامی را نقد می‌کند.

فارغ از این‌که هر ایرانی غیر معاند خود به برخی از نقد‌ها واقف است و حتی تا حد توان در رفع آن معایب می‌کوشد، احیا آن‌لاین یکی از تحلیل‌های ایرانی‌های مقیم استرالیا را از صفحه فیس بوک‌اش بازنشر می‌دهد:

«همایون خیری» با رقم و آمار از مهاجران کشور‌های دیگر در استرالیا روایت می‌کند:
«آمار چیز خوبی است. حدود ۴۷۰هزار یونانی در استرالیا زندگی می‌کنند و ۴۷ درصد یونانی‌های استرالیا در ملبورن هستند. ۱۰۸ هزار آلمانی در استرالیا زندگی می‌کنند. اگر مسابقه‌ای بود که یک طرفش تیم های ایتالیا، یونان، آلمان یا چین بود اون‌ وقت می‌دیدید که تعداد ایرانی‌های استرالیا آنقدر هم زیاد نیست. تازه شرق آسیایی‌ها را حساب نکردم. یک روز بروید مسابقه کریکت بین هند و استرالیا را ببینید بعد از آه و ناله کردن درباره این که ما چقدر بدختیم که ایرانی‌ها از ایران فرار می‌کنند دست بر می‌دارید. بی زحمت احمدی‌نژاد درونتان را خاموش کنید.»


در همین راستا و انتشار عکس‌های یک سویه از ایرانیان استرالیا احیا آن‌لاین عکس‌هایی را منتشر می‌کند که به جنبه دیگر ایرانیان استرالیا اشاره داد. ‌

عکس‌ها به نقل از سایت خبری تحلیلی تابناک است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2445